Łańcuszki Męskie – Nonna

Posted: May 28, 2013 in biżuteria
Tags: , , ,

Witam wszystkich czytelników. Przygotowałem wczoraj wpis o splocie, który dedykowany jest wyłącznie mężczyzną 😉

Łańcuszek NONNA

 

Jeśli chodzi o nazwę nonna, to przyznam się, że nie za bardzo wiem skąd się wzięła. Na popularnej internetowej encyklopedii mamy tylko odnośnik do łacińskiego imienia Nonna. Co ciekawe jest to imię żeńskie i oznacza „dziewiąta”. Męskie imię pochodzące od Nonny, to Nonnus, który oznacza „dziwiąty. Krótko mówiąc jest to biżuteria męska o damskim imieniu.

Srebrny męski łańcuszek Nonna

Srebrny męski łańcuszek Nonna

Wpisując w google’ach, czy to łańcuszek nonna, czy to nonna chain, mamy tylko odsyłacze do sklepów z biżuterią, nic więcej o pochodzeniu nazwy nie ma. No oprócz linków do sklepów z biżuterią męską wyświetlą nam się jeszcze linki do youtube’a, gdzie możemy zobaczyć jak produkowane są bransolety męskie i łańcuszki maszynowo. Miano Nonna nosi także asteroida krążąca dookoła naszej życiodajnej gwiazdy, jej obieg trwa nieco więcej jak 3.5 naszego ziemskiego roku. Konstrukcja splotu. Łańcuszki, czy bransolety męskie Nonna nie mają zawiłej budowy, ale też nie jest ona taka banalna jak w łańcuszkach pancerka, czy marine. Biżuteria Nonna posiada dwa gatunki ogniw, czyli o te o mniejszej średnicy, i te o większej średnicy. Mniejsze ogniwka znajduje się zawsze w większym ogniwie, nie dotykając go w żadnym punkcie. Cechą charakterystyczną jest także to, że małe ogniwko łączy dwa sąsiadujące z nim duże ogniwa.

Budowa srebrnego łańcuszka Nonna

Budowa łańcuszka Nonna

Same ogniwa, czy te większe, czy mniejsze przypominają nieco te z pancerki – spód i góra zeszlifowane. Konstrukcja biżuterii nonna powoduje, że wydają się one (a właściwie jest) masywna i gęsta. Łańcuszki męskie Nonna rzecz jasna może być węższa lub szersza, ta węższa na pewno wygląda delikatniej. Te grube zaś wyglądają na potężne, ale eleganckie. Splot ten całkiem nieźle prezentuje się w zagięciach, aczkolwiek nie jest to żmijka, czy cobra. Jednak jest od nich znacznie     mniej podatny na uszkodzenia. Jak już mówiłem Nonna to męska biżuteria, nigdzie nie widziałem Nonny przeznaczonej dla pań.
Tak! Faceci mają znów coś wyłącznie dla siebie! 😉 Czy w sklepach, czy na allegro, możemy spotkać się z ofertami, gdzie do łańcuszka oferowana jest zawieszka, czy to krzyż, czy jakiś srebrna głowa lwa. Omawiany splot spotkamy przede wszystkim w srebrze. Znalazłem co prawda złote łańcuszki, ale zawsze okazywało się, że jest to srebro pozłacane.

Ok, to chyba tyle co mogę napisać o biżuterii Nonna, a przynajmniej na tą chwilę nic nie przychodzi mi do głowy. Zasadniczo splot trafił mi w gust, i to dosyć bardzo, dlatego być może jakiś kolejny łańcuszek srebrny, czy bransoleta męska trafią do mojej kolekcji 😉 Zastanawiam się nad kolejną pancerką, nieco delikatniejszą, łańcuszkiem nonną i rombo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s