Łańcuszki Męskie – Lisi Ogon

Posted: May 27, 2013 in biżuteria
Tags: , ,

Hey kochani! Z góry przepraszam za to “świadome niedopatrzenie” z tytułu – łańcuszki męskie.
Tak się składa, że dzisiejszy splot jest przeznaczony dla kobiet i nie występuje jako biżuteria męska, ale co zrobić? Cała seria ma tytuł “łańcuszki męskie”, więc nie chciałem od tego odchodzić. Więc do roboty!

Na dzisiaj mamy splot o nazwie Lisi Ogon

 

Nazwa sugeruje, że bransolety i łańcuszki maja być puszyste i delikatne jak lisia kita, no i jest to po części prawda chociaż „puszystość” jest sprawą dyskusyjną 😛  Tyle wstępu, nie ma tu czego opisywać jak przy poprzednich splotach.

Dwa łańcuszki o splocie Lisi ogon

Dwa łańcuszki o splocie Lisi ogon

Konstrukcja lisich łańcuszków jest bardzo prosta, ale wcale nie oznacza to, że splot ten wygląda prymitywnie, wręcz przeciwnie!. Opiera się na klasycznych warkoczach plecionych. Plecione są 2 lub więcej cieniutkich łańcuszków. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością pojedynczych łańcuszków, mówimy wówczas o plecionce z lisiego ogona. Sklepy internetowe, czy stacjonarne, często jednak tego sformułowania nie przestrzegają. Dlatego poszukując omawianego biżuteryjnego splotu wpisujemy w sklepach, czy allegro „lisi ogon”, „fox”. Osobiście zdarzyło mi się mieć w ręce dwa rodzaje lisiej kity. Pierwszy składał się z dwóch podwójnych łańcuszków prosto zaplecionych, natomiast drugi składał się ze sprytnie przeplatanymi ośmioma cieniuśkimi łańcuszkami.
Zarówno łańcuszki, jak i bransoletki pięknie prezentują się, ale trzeba mieć na uwadze, że splot ten ma ograniczony promień w zagięciach. Jeśli będziemy nadmiernie wyginać bransolety, możemy je uszkodzić. Przy korzystaniu z bransolet w przeciętny sposób, nie ma się jednak czym przejmować.
Dla kogo przeznaczony jest ten splot biżuterii?  Przede wszystkim dla kobiet, męska biżuteria raczej nie jest spotykana, chociaż nikt nikomu nie będzie na siłę zabraniał założenia lisiej kity 😉  Jeśli natomiast chodzi o materiał, z jakiego wykonuje się łańcuszki i bransolety, to występują one najczęściej jako biżuteria srebrna i ze złota. Nie spotkałem się z np. biżuterią ze stali, czy miedzi.
To tyle o tym splocie. A że to pierwszy dzień nowego tygodnia, życzę wszystkim aby był to tydzień udany!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s