Łańcuszki Męskie – Figaro

Posted: May 21, 2013 in biżuteria
Tags: , , , ,

Witam, witam! Jak się dziś czujemy?
Bo ja wyśmienicie 😛

Figaro – splot na dziś

 

Biżuteria o tym splocie jest bardzo popularna we Włoszech. Nazwa tego łańcuszka pochodzi ze sztuki operowej „Cyrulik sewilski”. Była to sztuka oparta na dwóch aktach, powstała w 1816 roku, a jej autorem był Gioacchina Rossiniego. W sztuce tej mamy niezwykłą muzykę, ciekawą akcję oraz wiele elementów humorystycznych.

Łańcuszek Męski Figaro - Łańcuszek Srebrny

Łańcuszek Męski Figaro – Łańcuszek Srebrny

Swoją kontynuację miała w sztuce „Wesele Figara”. Do pierwowzoru „Wesela” muzykę pisał sam Wolfgang Amadeusz Mozart. Jednym z bardzo ciekawych person tych sztuk był Figaro, chytry i przebiegły sługa hrabiego Almaviva. To właśnie on nosił biżuterię, którą dziś omawiamy.
OK, przejdźmy teraz do właściwego tematu, czyli splotu Figaro. Splot jest dosyć prosty i zdecydowanie bardziej przypomina klasyczne łańcuchy, niż omawiany wcześniej wąż Cobra, żmijka, czy bizantyna. Figaro jest bardzo podobny do pancerki, z tym, że co 3, 4 ogniwko jest dłuższe. Możemy spotkać różne odmiany tego splotu, ale generalna wytyczna jest taka sama. Dłuższe ogniwa mogą być nieco odbiegać kształtem od reszty, czasami dłuższe, czasami krótsze. Biżuteria męska to główne przeznaczenie łańcuszków i bransolet o splocie Figaro. Biżuterię kobiecą spotykamy znacznie rzadziej. Biżuteria o tym splocie wygląda bardzo ładnie zarówno jako nieco drobniejsza, jak i masywna. Z tego powodu możemy kupić zarówno nierzucające się w oczy bransolety, jak i szerokie łańcuszki. Często możemy spotkać na łańcuszkach Figaro różnego typu wisiorki, zawieszki i krzyże. Możemy kupić biżuterię męską Figaro zarówno wykonaną ze złota, jak i biżuterię srebrną. Ta druga opcja chyba jest częstsza . Poniżej mała prezentacja: łańcuszek męski Figaro 😉

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s