O zapalniczkach Zippo – Nowy kamień

Posted: May 16, 2013 in Zapalniczki Zippo
Tags: , , ,

Hey, Hey!
Ale dziś słońce przypiekło, co? ;>
Dzisiaj będzie o kolejnej ważnej rzeczy w zapalniczkach benzynowych

Wymiana kamienia w zapalniczce Zippo

Montaż nowego kamienia w benzynowej zapalniczce to dosyć banalna sprawa, także będzie dzisiaj króciutko. Na początek coś na temat kamieni.  Kamień ma kształt walca o długości 5mm. Produkt firmy Zippo znajduje się w ciekawym „pudełu”, dzięki któremu możemy wysuwać sobie pojedyncze sztuki, bo w jednym opakowaniu mamy 6 szt.

Zapalniczka Zippo - Wkład i kamień

Zapalniczka Zippo – Wkład i kamień

Jak często należy wymieniać kamień w zapalniczkach Zippo? Kolega co jakiś czas sprawdza zużycie kamienia i jak życie kamienia zbliża się ku końcowi, wymienia go.  Ponieważ ja jestem bardziej niemrawy, wymieniam kamień dopiero wtedy, jak kółko trące zaczyna przycinać lub też zdarza się, że kamień jest na tyle krótki, że sam wypadnie. Wszystko zależy od tego jak intensywnie korzystamy z zapalniczki, ale w mojej zapalniczce kamień przynajmniej półtora tygodnia do dwóch i pół tygodnia.
Dobra, przechodzimy do praktyki, czyli jak załadować nowy kamień. Aby wymienić kamień w zapalniczce Zippo należy ściągnąć obudowę. Kolejna sprawa, którą musimy się zająć to odkręcenie śruby na dole wkładu i wysuwamy sprężynę dociskową z tulei. Gdyby resztówka z kamienia nie wypadła razem ze sprężyną, to musimy potrząsnąć wkładem, czy też lekko uderzyć nim w dłoń. Powinno to rozwiązać problem.
Teraz wkładamy nowy kamień do tulei we wkładzie naszej zapalniczki Zippo, a następnie za nim wędruje sprężyna wraz ze śrubą. Wkręcamy śrubę do momentu, aż będzie na tyle wkręcona, ze nie możemy zrobić nawet pół obrotu. Teraz jeszcze tylko wkład zapalniczki Zippo do obudowy i gotowe. Przy okazji możemy sprawdzić stan benzyny. Pierwsze parę pokęceń kółkiem trący może iść trochę topornie, ale po krótkim czasie kamień dopasuje się do kółka.

Zapalniczka Zippo - kominek i kółko trące

Zapalniczka Zippo – kominek i kółko trące

I jeszcze uwaga dla nowych właścicieli Zippo. Na końcówce sprężyny dociskowej znajduje się segment, który do złudzenia przypomina kamień Zippo. Jeśli zapalniczka nie pali, a pod kółeczkiem trącym widzimy złotawy element, to może być to właśnie segment dociskowy, a nie kamień. Jeżeli nasze Zippo nie odpala, a przy wcześniejszych odpaleniach kółeczko, na którym kładziemy kciuk, czyniło jakieś komplikacje, wypada sprawdzić nasz kamień. Przy pierwszej mojej zapalniczce benzynowej miałem właśnie taką przygodę, a niedawno przydarzyło się to mojej znajomej, która uparcie twierdziła, że kamień jest dobry, paliwo nalane, a różowiutka Zippo nie chce odpalić.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s