Łańcuszki męskie – Ksiaze Walii

Posted: April 25, 2013 in biżuteria
Tags: , , ,

Dzień dobry! Jak samopoczucie w ten wspaniały wiosenny dzień? 🙂

Na dzisiaj mamy splot o nazwie Książę Walii

Łańcuszek męski o splocie Książę Walii

Łańcuszek męski o splocie Książę Walii

Biżuteria o tym splocie jest mało znana w Polsce. Tak czy inaczej opisze go pokrótce, jako że niektóre łańcuszki księcia wydają interesujące.
Zacznę od początku – skąd nazwa „Książę Walli”.
Splot wziął swoją nazwę od księcia Edwarda II urodzonego w 1287r, był to angielski książę, Edward II był pierwszym Księciem Walii, później był to zwyczajowy tytuł następnych przywódców.
Przywódca Walli miał nieco inną orientację – był gejem. W średniowieczu tak “okropni zbereźnicy” musieli ponieść konsekwencje swoich skłonności, książę także. Oficjalnie zginął w cierpieniach, kiedy wsadzano mu w odbyt rozżarzone żelazo. Biżuteria o tym splocie była ozdobną i charakterystyczną dla wysoko postawionych mężczyzn, ale jak wiadomo z upływem czasu wszystko staje się uniwersalne, tak też jest i z tym splotem.

Biżuteria ma intrygującą konstrukcję. Ogniwami są kółka – mogą być też owale. Specyficznym w tym splocie jest to, że każde ogniwo splata się z minimum 4 dalszymi kółeczkami. Konstrukcja splotu jest podobna do splotu singapur, dlatego, zdarza się, że omawiany splot jest nazywany singapur, co jest błędem oczywiście. Na początku już mówiłem, że omawiana biżuteria u nas nie jest popularna, dlatego wyboru wielkiego w sklepach nie ma. Jeżeli chcemy zobaczyć więcej zdjęć tejże biżuterii wpisujemy w przeglądarce /chain price of wales/. W zagranicznych sklepach internetowych możemy zauważyć, że splot ten występuje zarówno w wersji grubej, jak i delikatnej. Mamy więc zarówno coś dla kobiet, jak i biżuterię męską. Wiele jednak w polskich sklepach nie znajdziemy. Widziałem parę ofert z zawieszką na allegro. Łańcuszki o tym splocie możemy dostać zarówno w złocie, czasami srebrze, ale także wykonuje się je z różnego typu stopów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s