Łańcuszki męskie – Bizantyna

Posted: April 23, 2013 in biżuteria
Tags: , , , ,

Witam wszystkich serdecznie.

Na dziś przygotowałem spot o nazwie „Bizantyjski”

 

Bransoleta Męska Bizantyna

Bransoleta Męska Bizantyna

 

Jeśli chodzi o nazwę, to każdemu kojarzy się ona od razu z Cesarstwem Bizantyjskim, ale czy to prawidłowe skojarzenie?  Ciężko powiedzieć.  Jeżeli ktoś z was zna rodowód tego splotu biżuterii, to dajcie znać 🙂  Splot tradycyjnie posiada klika określeń – klatka dla ptaków, splot Etrusków, czy splot królewski. Jeżeli będziemy kupowali łańcuszki męskie, czy bransolety na stronach zagranicznych, to wpisujemy w przeglądarkę BIZANTINE CHAIN.
Budowa łańcuszków bizantyjskich jest niezwykle ciekawa i wygląda na bardzo zagmatwaną.  biżuteria o tym splocie składają się z kółeczek i innych kształtów powyginanego „drutu” ze srebra, złota, stali, czy nawet miedzi. Biżuteria o tym splocie wygląda trwale i masywnie, jednak jest bardzo giętka i bardzo fajnie wygląda przy mniejszych i większych zagięciach. Na internecie znajdziemy oprócz standardowych wzorów, także bardziej modniejsze i nowocześniejsze modele. Klasyczny splot ten ma w przekroju koło, ale znajdziemy też takie o przekroju kwadratu, czy elipsy.

Niebieska Bransoleta o splocie Bizantyjskim

Niebieska Bransoleta o splocie Bizantyjskim

Na dziś dzień oprócz bransolet męskich o kolorze srebra, czy złota, możemy znaleźć także kolorową biżuterię. I to całe np. czerwone, czy zielone, jak i tylko z kolorowymi poszczególnymi ogniwkami. Oprócz łańcuszków, czy bransolet, możemy także kupić kolczyki o splocie królewskim! Na forum poświęconemu biżuterii widziałem bransolety męskie, które osobiście wykonywał jeden z forumowiczów. Ja raczej nie miałbym cierpliwości do takich rzeczy.
Z tego splotu wyrabiana jest zarówno biżuteria męska, jak i kobieca. Wiele sklepów sprzedaje dany wzór bransolety, czy łańcuszka jako damsko-męski, także jest to biżuteria niezwykle uniwersalna.

No i taka ciekawostka na zakończenie.
Podobno splot ten był stosowany do wytwarzania kolczugi dla rycerzy. Zbroje o tym splocie był trwalsze i trudniej było je przebić.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s