Zapalniczka do fajek

Posted: March 21, 2013 in Zapalniczki Zippo
Tags: , ,
Szukając ostatnio pewnej grafiki, natrafiłem na obraz zapalniczki z nietypowym kominkiem. Spędziłem jeszcze trochę czasu żeby dowiedzieć się, co to za dziwactwo, bo zdjęcie nie było opisane.

Zippo do fajek 205PLOkazuje się, że firma Zippo wypuściła specjalny model zapalniczki benzynowej, który służy do odpalania fajki. Konstrukcja kominka różni się tym od tradycyjnej, że góra kominka jest prawie całkowicie zamknięta, po bokach zaś mamy po dużym otworze po każdej stronie. Odpalona Zippo przechylona na bok, bucha ogniem ku górze, przez boczny otwór. Jednak gdy podłożymy główkę fajki pod dolny otwór i zaciągniemy się, wówczas ogień rozpala tabakę w fajce.

Zapalniczka Zippo do fajek
Przy pierwszym spotkaniu ze znajomym amatorem fajek, spytałem go czy słyszał coś o tego typu wyspecjalizowanych zapalniczkach.Po krótkiej rozmowie dał się namówić na kupno takiego cuda. Minęło kilka dni od momentu otrzymania przesyłki i zawitałem do pana „testera”.  Stwierdził, że taka zapalniczka naprawdę ułatwia odpalanie. Proces przebiega sprawniej i praktycznie nie ma możliwości by poparzyć sobie paluchy – co zdarza się przy używaniu standardowych zapalniczek.

Reasumując
Model Zippo do fajek ułatwił nieco życie mojemu znajomemu – pasjonatowi puszczania dymku przez cybuch. Jeśli także palicie fajki, a nie papierosy, to mogę z czystym sumieniem polecić wam ten model.Jeżeli poszukujecie oryginalnego prezentu do kogoś kto popala fajki, to będzie to z pewnością strzał w dziesiątkę!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s