Dewocjonalia jako biżuteria męska

Posted: March 19, 2013 in biżuteria
Tags: , , ,

Moda ”Świętą biżuterię męską” nadchodzi, i nie chodzi mi tu bynajmniej o zawieszki w kształcie krzyżyka, ale różańce, czy sygnety ze świętymi postaciami.
Biżuteria Męska Różaniec
Przeglądając ostatnio internet zauważyłem pewien trend w modzie, mianowicie krzyże i wizerunki Maryii wchodzą coraz bardziej w świat biżuterii, szczególnie biżuterii dla płci brzydkiej 😉
Jeszcze parę lat temu, kobieta idąca przez miasto z wyeksponowanym różańcem i niebędąca siostrą zakonną budziła poważne kontrowersje.

Trzeba zauważyć, że religia zawsze miała większy lub mniejszy wpływ na popkulturę. Wpływała na nią w ten, czy inny sposób. Jedni chcą cichutko zademonstrować swoją wiarę, inni chcą przy jej pomocy wywołać skandal, aby zwiększyć swoją popularność. Przykładów jest wiele, od mało rzucających się naklejek na nasze wychuchane cztery kółka, w kształcie rybek, po tatuaże z krzyżami i wizerunkami świętych (nadal cieszą się dużo popularnością), po takie ekscesy jak podarcie biblii przez pewnego polskiego piosenkarza.
Jak widać możliwości wykorzystania wiary do swoich ideologii jest sporo, każdy może znaleźć coś dla siebie 😀

Cristiano Ronaldo z różańcemDobra, ale wracając do biżuterii. Ciężko określić, kiedy noszenie różańca przestaje być żywą potrzebą, a zaczyna być nowym trendem w modzie. Jednak można chyba powiedzieć, że w czasach dzisiejszych duży wpływ miała kolekcja Dolce & Gabbana reklamowana przez superseksowną Biancę Balti. W Polsce modę na dewocjonalia zapoczątkowała marka Me-like.
Niewątpliwie duży wpływ na tego typu biżuterię męską miał David Beckham i Cristiano Ronaldo. Oprócz typowej biżuterii dla mężczyzn – łańcuszek srebrny, bransoleta, itp. – lubią czasami założyć różaniec.

Prawdę powiedziawszy to sam nie wiem, jak podchodzić do tego nowego trendu. Jak widać obok, czasami ładny różaniec całkiem dobrze leży na facecie 😉 Tak czy inaczej, ja na razie zostaję przy standardowych łańcuszkach (ewentualnie z krzyżem) i bransoletach. Jeśli kiedyś się coś zmieni, poinformuję was 😀

A co wy sądzicie o biżuterii „świętej”?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s