Jak postrzegany jest mężczyzna noszący biżuterię

Posted: February 7, 2013 in biżuteria
Tags: , , , ,

Kiedy słyszymy słowo biżuteria, przed oczami widzimy kobietę przystrojoną biżuterią.
Przychodzą nam na myśl srebrne kolczyki, kolie, czy perłowe bransolety.
Przyjęło się w cywilizacjach zachodnich, że facet który zakłada biżuterię to jakiś dziwak, „ciepłe kluchy” jak to mówią czasami. Jedyni mężczyźni, którzy „legalnie” mogą nosić biżuterię to amerykańscy raperzy, którzy w teledyskach noszą kolczyki, obwieszeni są złotymi łańcuchami, a na palcach mają potężne sygnety.

Biżuteria męska

Facet z biżuterią

Tymczasem jeśli spojrzymy na ludność prymitywnych plemion, czy to afrykańskich, czy z ameryki południowej, dostrzeżemy od razu dziwaczne patyki, kółka powbijane w nosy, uszy i inne części ciała, jak również naszyjniki z kości zwierząt. Służą one zarówno podkreśleniu statusu osoby noszącej je, jak również mają przystrajać właściciela. Stroją się tam nie tylko kobiety, ale (może i przede wszystkim) mężczyźni.
Patrząc na to w ten sposób, dostrzegamy pewną sprzeczność. Cywilizowane kraje wyparły się w znacznym stopniu tego, co przez tysiące lat było rzeczą powszechną i naturalną, czyli mężczyźni przystrojeni różnego typu biżuterią.
W obecnych czasach, mężczyzna, który marzy by wyglądać lepiej, z biżuterii powinien zakładać co najwyżej zegarek, ewentualnie obrączkę ślubną. A przecież można dostać tyle ciekawych elementów srebrnych, stalowych, które podkreślają twardy charakter mężczyzny. Według mojej osoby, do tego typu elementów zaliczyłbym niezbyt szerokie bransolety o splocie pancerka, czy też delikatne łańcuszki męskie typu Rombo lub Nona. Wydaje mi się, że mężczyźnie wypada też nosić np. stylową, prostą obrączkę ze stali, czy srebra.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s