XXI wiek, czy mężczyźni nadal powinni nosić biżuterię?

Posted: December 31, 2012 in biżuteria
Tags: ,

Na maxa konserwatywni profesjonaliści mody mówią, że jedyna biżuteria, jaką może nosić chłopak to zegarek, obrączka i spinki do mankietów. Jednak w XXI wieku zasady są nieco bardziej elastyczne.

Przesada nadal nie jest w cenie, ale wyraziste dodatki jak najbardziej! Męska biżuteria ma podkreślać osobowość i styl noszącej ją osoby. Ma odsłaniać, że nosi ja facet, a nie dzieciak, stąd też odważne igraszki z materiałami, stal łączona z kauczukiem i drewnem, tytan ozdobiony brylantami, skóra z metalowym dodatkami.

Tytan nie kojarzy się ani z moda, ani z biżuterią, jednak ten metal konsoliduje lekkość z niezwykłą twardością, stąd wykorzystywany jest w lotnictwie i przy budowie pojazdów galaktycznych. I doskonale sprawdza się jako kruszec wykorzystywany w biżuterii męskiej – minimalistyczny, prawdziwie męski i zaskakująco ozdobny. Równie niecodziennie prezentuje się stal – niezwykle twarda i wytrzymała, odporna na rysy, antyalergiczna. Podkreśla moc i odporność noszącej ją osoby – bez względu na płeć! Kauczuk, choć nie kojarzy się z jubilerem, bezbłędnie współgra i ze srebrem, i ze stalą, tworząc połączenie imponujące dla młodych mężczyzn, którzy kochają modę i nietypowe zestawy.

Na co dzień lepiej nie fiksować z biżuterią męską. Zasada to dotyczy obu płci, najlepiej postawić na jeden, góra dwa unikalne dodatki (łańcuszki męski, bransolety męskie, obrączki). W przypadku faceta warto podchodzić do sprawy konserwatywnie i logicznie, jeśli zegarek, to łączony z najwyżej ze spinkami do mankietów lub bransoletą. Jeśli bransoleta jest charakterystyczna, to lepiej zrezygnować ze spinek.

Chłop obwieszony łańcuchami (nawet tymi z najcenniejszych kruszców) kojarzy się bardziej z pakernią i solarium niż miejscem pracy. Nieśmiertelniki, lubiane od kilku sezonów, lepiej ukryć pod ciuchami, one bezapelacyjnie bardziej pasują po pracy, noszone do łachów w nieco militarnym stylu i do koszulek. Lepiej też nie nosić całych kompletów, starczy wybrać jeden element – ciągle „po męsku” jest synonimem „minimalistycznie”.Jeśli miłujesz biżuterię, ale dress-code w szychcie zabrania zbyt ostentacyjnej biżuterii, to zawsze można wybrać nieco mniej rzucające się w oczęta dodatki – kolczyk męski, czy zaplniczki Zippo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s